personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
İŞKUR Üzerinden 120 Bin Personel Alımı Yapılacak

Hükümet memur ve işçi alımı yapmak için hız kesmeden çalışıyor ve işsizliği düşürmek için yeni projeler üretiyor. Yeni bir habere göre Gümrük ve Ticaret Bakanı tüm Türkiye çapında düşük gelirli vatandaşlar arasından 120 bin yeni işçi alımı yapılacağını duyurdu. Söz konusu işçi alımı İŞKUR üzerinden yapılacak ve yakın zamanda başlayarak tamamlanacak.

120 bin kişilik yeni işçi alımının temel amacı hem işsizliği bir nebze olsun azaltmak hem de ekonomiye katkıda bulunmak. İşçi alım miktarının çok yüksek olması ve kısa süre içinde başlayacak olmasıyla birlikte olumlu etkilerinin de kısa süre içerisinde ekonomiye ve işsizlik rakamlarına yansıması bekleniyor.

Kimler başvuru yapabilir?

Söz konusu toplu işçi alımında temel amaç ihtiyacı olanları iş sahibi yapmak ve ekonomiyi canlandırmak olduğu için İŞKUR alımına gelir düzeyi düşük olan kişiler başvuru yapabilecek.

İŞKUR gelir düzeyini kontrol edecek ve diğer şartlar da uygun ise kişiler toplu personel alımı kapsamında işe başlayacaklar.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
erkan 7 yıl önce

işkur alımı tarihi belli oldumu?

Misafir Avatar
İLKAY GENANA 7 yıl önce

iş ariyorum yardimci olurmusunuz

Misafir Avatar
Esin ÇELİK 8 yıl önce

nasıl baş vurmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

Misafir Avatar
halil bacaksiz 9 yıl önce

Yurdisina nezaman baslayacak

Misafir Avatar
burhan 9 yıl önce

eyvAllah alım yapılacak ama işkurdan işe yerleştiğiniz zaman aldığınız para sizi anca kurtarır o da daha ufak şehirlerde ve ilçelerde yaşayanlar için, istanbul ankara gibi büyük şehirlerde çerez parası bi işe yaramıyor maalesef

Misafir Avatar
ahmet karahasan 9 yıl önce

şoför alımı yapılacak mı?

Misafir Avatar
bilal 9 yıl önce

2 aylık işkur üzerinden seçim yatırımı!

Misafir Avatar
ali akarsu 9 yıl önce

alınacak olanlar belli arkadaşlar inanmayın

10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku