personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Hangi kurum kaç yeni memur alımı yapacak

Kanlı darbe girişiminin ardından hükümet tarafından başlatılan FETÖ temizlik operasyonları sonrasında on binlerce kamu personelinin işine son verildi. Onlarca kamu kurumunda binlerce kişi sistemde uzaklaştırıldı. Kamu kurumlarında soruşturmalar devam ederken bir yandan da görevine son verilen memurların devlet dairelerine geri dönmesinin önü kapatıldı.

Operasyonlar sırasında kamu kurumlarında boşalan pozisyonların doldurulması için harekete geçildi. Buna göre kamuda boşalan memur kadrolarına yeni memur alımı en kısa sürede başlayacak. Yeni alınan bir kararla kamuya memur alımlarının önündeki sınırlama da kaldırıldı. Bu kapsamda hangi kamu kurumu ne kadar memur isterse talebi karşılanacak ve gerekli sayıda memur alımı yapılabilecek.

Kamuda görevden uzaklaştırmalarda özellikle öğretmen kadroları büyük hasar gördü. Hükümet başta öğrencilerin mağdur edilmemesi olmak üzere eğitimin aksamadan devam etmesi için acil bir öğretmen alım modeli geliştirdi. Öğretmen alımlarında sözleşmeli öğretmen alım modeli uygulanacak ve yaklaşık 50 bin yeni öğretmen alımı yapılarak kadrolar doldurulacak ve eğitim tam gaz devam edecek.

HANGİ KURUMA KAÇ PERSONEL ALIMI YAPILACAK?
Diğer yandan öğretmen alımları yanında birçok yeni memur alımı da yapılacak. Aşağıda bünyesinde boşalan kadrolar bulunan kamu kurumları bulunuyor. Kamu kurumları ve alacakları personel sayıları şöyle...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında bin 379 çalışan görevinden uzaklaştırıldı. Sağlık Bakanlığında 5 bin 581 personel görevinden uzaklaştırıldı. Dışişleri Bakanlığında 88 kişi görevinden alındı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda bin 180 kişi görevinden uzaklaştırıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığında 110 görevinden uzaklaştırıldı. İçişleri Bakanlığında 246 mülki idare amiri ve bin 899 emniyet, 614 jandarma ve aralarında sahil güvenlik komutanının da bulunduğu 18 sahil güvenlik personeli olmak üzere 8 bin 777 personel görevden uzaklaştırıldı. Çankaya’daki Başbakanlığında 257 çalışan açığa alındı. Orman ve Su İşleri Bakanlığında 221 kişi görevinden uzaklaştırıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığında 184 kişi görevinden uzaklaştırıldı.

Görevden uzaklaştırılan tüm memurların yerine en kısa zamanda yenilerinin alınması için harekete geçilecek...

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
sevil 7 yıl önce

ilköğretim mezunlarına iş imkanı sağlanacak mı nasıl başvuru yapabiliriz bilgilendirir misiniz lütfen

Misafir Avatar
abdullah şahin 7 yıl önce

Eski hükümlü olarak kamu kurumunda çalışmak istiyorum ne yapmalıyım?

04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku