personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
En düşük ve en yüksek işsizlik maaşı ne kadar olacak?

Hükümet tam da seçimler önce en büyük sorunlarından biri olan işsizlikle mücadele ederken bir yandan da işsiz vatandaşlara geçimlerini bir nebze de olsa sağlayabilmeleri için arka çıkmaya çalışıyor. İşsiz kalanların ilk tercihi olan işsizlik maaşı ilgili yeni düzenlemeler kapıda. Söz konusu düzenlemeler kapsamında işsizlik maaşında olumlu değişimler yaşanacak, en düşük ve en yüksek maaş miktarı artacak ve süre uzayacak.

Şu anda ne işsizlik maaşı ne kadar?

Bugünkü sistemde bir kişinin çalışırken maaşı ne kadar olursa olsun işsiz kaldığında eline geçen miktar brüt asgari ücretin (1201 TL) yüzde 80'ini aşamıyor. 1 Ocak-30 Haziran arasında alınacak en düşük işsizlik ödeneği 480.60 lira, en yüksek 961.20 lira olarak uygulanıyor.

Yeni düzenleme ile işsizlik maaşı ne kadar olacak?

Damga vergisi kesintisi sonucunda işsizin eline 2015'in ilk altı ayında en düşük net 476.95 lira, en yüksek 953.90 lira geçecek. 1 Temmuz-31 Aralık 2015 arasında verilecek işsizlik ödeneği miktarları ise en düşük net 505.53 lira, en yüksek 1011 lira olacak.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku