personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Çalışma Hayatında En Önemli İstifa Sebepleri

Perakende sektörü, çağrı merkezi ve ilaç sektörlerinde sirkülasyon oldukça fazla. Perakende sektörü ve çağrı merkezlerinde düşük ücret ve yoğun iş temposu adayların sektörde çok uzun kalmasını engelliyor. Telekom ve bilişim sektörlerinde ise istikrar öne çıkıyor. Burada iş tahmini ve maaş paketleri belirleyici oluyor. Yenibiriş.com’un anketine göre en fazla istifanın yaşandığı sektörler tekstil ve ağır sanayi olarak öne çıkıyor. Ağır sanayide her 5 çalışandan birinin 6 ay dolmadan iş değiştirmesi son derece çarpıcı. İstifa konusunda olduğu gibi diğer nedenlerde dolayı da en sık iş değiştirilen sektörlerin başında tekstil, ağır sanayi ve eğitim sektörleri geliyor. Bir önceki yılın en çok iş değiştiren sektörleri çağrı merkezi ve hizmette ise durum aynı. Sektör çalışanlarının yüzde 80’i bir iş yerinde 2 yıl dolmadan işi bırakıyor.

En fazla hangi nedenlerden dolayı istifa ediliyor?

Çalışanların bir iş yerinden istifa etmesine sebep olan en önemli faktörler şunlar: Ücret yetersizliği, gelişme ve yükselme imkanı olmayışı, yöneticinin kötü davranışları ve çalışanın takdir edilmemesi, çalışanın değerinin anlaşılamaması, aşırı iş yükü, yüksek beklentiler, ulaşım zorluğu, ekip arkadaşlarının kötü davranışları.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
murat 9 yıl önce

türkiyede haksızlık çok fazla, maden işçileri çok ağır ve tehlikeli bir iş yapmalarına rağmen yok pahasına ücretlerle çalışırken masa başında oturanlar onlara göre daha iyi ücretler alıyorlar..

Misafir Avatar
fulya 9 yıl önce

devlet maalesef hiç bir alanda çalışanı korumuyor iş veren istediği gibi bizi kullanıyor olan bize oluyor yok pahasına olmadık işlerde çalışmak zorunda kalıyoruz

04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku