personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Askerlikte beklenen yasalaştı

Hükümetin seçim öncesi vaadlerinden biri olan dövizli askerlikte indirim yasalaşıyor. Bundan böyle yurtdışında yaşayan ve çalışanlar için dövizli askerlik sadece 1000 euro olacak.

Dövizli askerlik kapsamında yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla tasarı yasalaştı ve yürürlüğe girdi. Yıllardır 6 bin euro olan dövizli askerlik bundan sonra sadece 1000 euro ödenerek yapılacak. Haber dövizli askerlik yapacak olan vatandaşları birhayli sevindirdi. Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce dövizli askerlik hizmetinden yararlanmak için başvuranlar da bin euro ödeyecek.

Diğer yandan dövizli askerlik imkanından yararlanmak için 38 yaşının sonuna kadar başvuruda bulunmayan veya başvurdukları halde ödemelerini tamamlayamayanlar da bin euro ödeyerek askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak. Bunların fazladan yaptıkları ödemeler iade edilmeyecek.

Yürülüğe giren yeni yasa dövizli askerlik yanında işverenlere bazı yeni teşvik primleri ve nüfus hizmetlerine bazı yenilikler getiriyor. 

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
29 Kasım 2022 Salı | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku