personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
25 bin kadro için kanun teklifi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt, KPSS 1 2016 atamalarında 25 bin kadro açılması için kanun teklifi verdi.

Bozkurt, daha öncede KPSS mağdurlarının kadro sıkıntısını Meclis gündemine taşımış ve ön lisans mezunları için 20 bin kadro verilmesi için kanun teklifi vermişti. Bozkurt, bu kez de KPSS/1 2016 atamalarında 25 bin kadro açılması için kanun teklifi verdi. Kanun teklifinin gerekçesinde, bir yıl önceki 2015/1 atamalarında verilen 9 bin 600'ü sağlık personeli olmak üzere 13 bin 213 kadronun, atanmayı bekleyen memur adayları için hayal kırıklığı oluşturduğu, birçok kurumun merkezi atamadan çıkartılmasının da mağduriyetleri arttırdığına dikkat çekildi. Yıllarca okuyup, büyük maddi ve manevi emeklerle KPSS'ye hazırlanan adayların bir diğer önemli sorunun da kamu personeli alımında uygulanan mülakat sistemi olduğunu belirten Bozkurt, KPSS neticesinde yüksek puan aldığı halde merkezi atama yerine, mülakata tabi tutulan memur adaylarının hayal kırıklığı yaşadığını dile getirdi.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
20 Ocak 2020 Pazartesi | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku