personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
20 bin öğretmen alımı ne zaman?

Yeni öğretmen adayları MEB'in yapacağı öğretmen alımlarını beklerken Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu adaylar için güzel haberler verdi. Darbe girişimi sonrasında kapanan okullar ve tasfiye edilen öğretmenler dalayısıyla büyük bir öğretmen açığı ortaya çıktı. MEB bu öğretmen açığını kapamak için elini çabuk tutarak 20 binin üzerinde öğretmen alımı yapmayı planlıyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz gazeticelere yaptığı açıklamalarda öğrencileri kesinlikle mağdur etmeyeceklerini ve 20 binin üzerinde yeni öğretmen alımı yaparak oluşan açığı tam anlamıyla kapayacaklarını dile getirdi. Kapanan okulları ise devlet devralacak.

Peki ama on binlerce öğretmen adayının beklediği 20 bin öğretmen alımı ne zaman başlayacak?

Yeni öğretmen adaylarının sabırsızlıkla beklediği 20 bin öğretmen adayının alım tarihi henüz belli değil. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan kesin bir açıklama yok ancak daha önce Şubat ayı olarak açıklanan öğretmen alım tarihinin yüksek ihtimalle daha yakın bir tarihe alınacağı belirtiliyor.

Milli Eğitim Bakanı konuya ilişkin şöyle konuştu: "Biliyorsunuz bugüne kadar Milli Eğitim Bakanı olarak öğretmen alımımızın sözleşmeli ve mülakata bağlı olarak şubat ayında olacağını söylemiştim. Ancak yeni çıkan durum karşısında, kamu görevinden ilişiği kesilecek öğretmenlerin yerine bu yıl öğretmen alımı yapacağız. Dolayısıyla birinci husus bu. 2016 yılında sözleşmeli ve mülakatla öğretmen alacağız."

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Vakıfbank kredi kartı borç yapılandırması
Ziraat Bankası'ndan sonra bir bankada daha borçları yapılandırıyor. Vakıfbank, Kredi kartları bireysel...

Haberi Oku