personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Şekerci Hacı Bekir Efendi Franchise Veriyor

Şekerci Hacı Bekir Efendi, Türkiye’nin en eski şirketlerinden biri. İstanbul Bahçekapı’da açtığı küçük şekerci dükkanında tam 238 yıldır nesilden nesile geçen özel tarifleriyle şeker üretiyor. Firma yakın zamana kadar sınırlı sayıdaki şubesiyle faaliyet gösteriyordu. Yeni mağazalar açma kararı alan şirket yurtiçi ve dışında büyüme planları yapıyor.

Şirketin yönetiminde başkan yardımcısı olarak görevini sürdüren beşinci kuşaktan Nazlı İmre, “Zamanında talebin artması ile Bahçekapı’da dükkanın karşısındaki bir han imalathane olarak kullanılmaya başlanmış. Daha sonra şirketlerin de kurulmasının ardından üretim Pendik’te inşa edilen fabrikamıza taşındı. Zaman içinde İstanbul nüfusunun artması ve şehrin genişlemesi ile yeni dükkanlara ihtiyaç doğdu. Bahçekapı’daki dükkanın büyütülmesi ve ikinci dükkanın açılmasını, Kadıköy, Karaköy, Parmakkapı, Pangaltı ve Şişhane şubeleri takip etti” diyor.

Şirket bugün İstanbul’da dört dükkan, bir fabrika satış noktası ve bir franchise işletme ile hizmet veriyor. Şirket klasik ürünlerinin yanı sıra yeni ürünler de geliştiriyor. İmre “Ürünlerimizin büyük çoğunluğu geleneksel şekerlemeler, lokum, akide şekeri, badem ve fıstık ezmeleri, tahin helvaları, badem ve fıstık şekerleri, drajeler, şerbetler... Bugün artık pek çok az yerde bulunan kişniş şekeri, demirhindi şerbeti, nöbet şekeri gibi lezzetlerimiz var. Ayrıca acıbadem kurabiyesi, lohusa şekeri gibi klasikler bizim olmazsa olmazlarımız. Bunların yanı sıra 20’yi aşkın lokum çeşidimiz var. Bunlara her yıl yenilerini ekliyoruz. Örneğin hurma, kahve, tarçın, zencefil, yaban mersini ve narlı yeni çeşitlerimiz çok beğeniliyor” diyor.

Hacı Bekir Müessesesi, Bekir Efendi tarafından 1777 yılında kurulmuş. Kendisi Kastamonu’nun Araç ilçesinden genç yaşında gediği İstanbul’da zamanın şehir merkezi olan Bahçekapı’da bir dükkanda şekerleme üretip satmaya başlamış. Bu ilk dükkan hala faaliyet gösteriyor. / Para Dergi

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

O PİLAVCI BAYİLİK, SERMAYE VE BAYİLİK ŞARTLARI
Türkiye olarak pilavı seviyoruz ve bu da girişimcilerin gözünden kaçmıyor. O Pilavcı pilavı özel bir...

Haberi Oku