personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Hangi iş kaça kurulur? İş kurma maliyetleri ne kadar?

Kendi işinizi mi yapmak istiyorsunuz? Birçok seçenek mevcut. Stanttan büfeye, oto bakım merkezinden spor salonuna kadar geniş bir yelpaze var. Peki hangi iş kaça kurulur? Örneğin bir çiğköfteci açmanın maliyeti nedir ya da bir oto bakım merkezi kurmak kaça patlar? İşte bazı seçeneklerin ortalama kurulum maliyetleri...

AVM'lerde stant kaça kurulur?
AVM'lerde stant işletmeciliği girişimcilik serüvenine yeni başlayanların, ilk kez kendini işini kuranların ya da meslek değiştirenlerin en çok ilgi gösterdikleri alanların başında geliyor. Çünkü yatırım maliyeti diğer işlerle kıyaslanamayacak derecede düşük. İstanbuldaki gözde AVM'lerde bile tüm masraflar dahil 15 - 20 bin TL'ye stant kurmak mümkün.

Büfe kaça kurulur?
Tost, soğuk sandviç ve benzeri ürünleri satan büfelerde her daim iş oluyor. Merkezi bir lokasyonda bu tarz bir işletme kurmanın maliyeti 80 - 150 bin TL arasında değişiyor.

Dönerci açmak için ne kadar sermaye gerekli?
Döner Türkiye'de altın çağını yaşıyor. Şu sıralar yatırımcıların ilgisini çeken en gözde alanlardan biri. Döner büfe konseptini 60 - 70 bin TL'ye açmanız mümkün. Ancak restoran konsepti için daha fazla yatırım yapmak gerekiyor. Döner restoranı için yaklaşık olarak 400 - 500 bin TL'ye ihtiyaç var.

Kafe açmanın maliyet ne kadar?
Yerli markaların konseptlerini örnek alarak açabileceğiniz bir kahve evi sanıldığı kadar yüksek maliyette yatırımlar gerektirmiyor. Ortalam bir işletmeyi 50 - 60 bin TL'ye kurmak ve oturtmak mümkün. Tabiki daha konforlu ve daha gösterişli bir kafe için daha yüksek sermayelere ihtiyaç var.

Emlak bürosu açmak için kaç para gerekiyor?
Son zamanlarda enlakçılık da yürüyü giden sektörlerden biri. Türkiye'de markalı emlakçılık en yoğun dönemi yaşıyor ve büyük ilgi görüyor. Düşük sermaye ile markalı emlak bürosu açmak mümkün. Bunun için ünlü bir markadan aylık 200 - 300 dolar bedelle temsilcilik almak mümkün. Kendi ofisinizi açacaksanız elbette belli bir yatırımı gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu da yaklaşık 15 - 20 bin TL demek.

Teknoloji mağazası için gerekli sermaye ne kadar?
Bulunduğunuz bölgenin satış potansiyeline göre GSM bayiliğinden bilgisayar ya da cep telefonları satan mağazalara kadar birçok seçenek sizi bekliyor. Bu alanda kuracağınız işin hacmine göre maliyetler değişiyor. Örneğin sadece 50 bin TL'lik yatırımla bir Casper Store açmanız mümkün. Bir başka örnek cep telefonu, table ve fotoğraf makinelerinin olduğu Samsun Mobile mağazalarının büyüklüğü 40 - 500 metrekare arasında değişiyor. Bu nedenle de yatırım maliyeteri oldukça değişken.

Baklavacı kaça açılır?
İster yerel isterseniz ulusal markalardan franchise alarak bulunduğunuz bölgenin gözde tatlıcıları arasına girebilirsiniz. Üstelik üretim ya da standart kaliteyi korumanız gibi bir endişeniz de olmayacak. Zira tüm ürünler merkez üretim tesisinden size günlük olarak gönderilecek. Baklavacı franchise bedelleri lokasyon ve projelere göre değişkenlik gösteriyor.

Spor salonu açmanın maliyeti ne kadar?
Spor salonları son dönemde oldukça popüler. Diğer yandan halkın da spora olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Sadece kadınlara özel hizmet sunan spor merkezleri son dönemde çok popüler. Üstelik bu alanda faaliyet gösteren markalar iyi bir büyüme trendi yakaladı. Türkiye genelinde franchising sistemiyle şubeler açıyorlar. Örneğin B-Fit'in franchise giriş bedeli İstanbul için 35 bin TL + KDV olarak belirlenmiş. Ortalama spor salonu kurma maliyeti ise 55 - 65 bin TL arasında değişiyor.

Spor ürünleri mağazası kaça açılır?
Türkiye'de spora olan ilginin artması yanında spor ürünlerine olan ilgiyi ve ihtiyacı da getiriyor. Pazarın büyümesi spor mağazacılığını da olumlu etkiliyor. Türkiye'de henüz bulunmayan markaların distribitörlüğünü ya da bu alanda faaliyet gösteren yerli ya da yabancı markalardan bayilik alabilirsiniz. Örneğin Sportive, Türkiye genelinde bayili veriyor. Yatırım tutarları ise mağazanın bulunduğu yere ve büyüklüğüne göre farklılık gösteriyor.

Çocuk oyun merkezi açmanın maliyeti nedir?
Çocuk oyun merkezleri yeni gelişen bir kol ancak önümüzdeki dönemde pazarın büyüyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Kısacası önümüzdeki dönemin popüler ve trend işerlerinden biri olması muhtemel. Bu alanda da franchise veren markalar mevut. Örneğin, Gymboree'un franchise giriş bedeli 60 bin dolar.

Oto bakım merkezi kaça kurulur?
Otomobiller için temizlik ve bakım hizmetleri sunan oto bakım merkezleri her geçen gün daha da popüler hale gelmeye devam ediyor. Bu iş konsepti yenilikçi hizmetleriyle ve gelen talepten ötürü kazançlı fırsatlar sunuyor. Bu alanda da birçok firma franchise veriyor. Örneğin Carwax'ın franchise giriş beedeli 25 bin dolar. Yatırım maliyetinin sınrları yatırımın boyutlarına ve konsept çeşitliliğine göre farklılık gösteriyor.

Pizza restoranı için gerekli sermaye ne kadar?
Pizza son dönemin en dinamik pazarlarından biri. Pazarın öncü markaları adeta şube açma yarışı içindeler. Pizza pazarına giriş yapmanın en kolay yollarından biri de söz konusu markalardan franchise almak. Örneğin Little Caesars'ta standart bir restoranın anahtar teslim maliyeti 220 bin dolar + KDV.

Çiğköfteci kaça açılır?
Çiğköfte büyük bir pazar haline geldi ve büyümeye devam ediyor. Tüm Türkiye için çiğköfteciler vazgeçilmez hale geldi desek yanlış olmaz. Birçok firma çiğköfte bayilği veriyor ve yatırım maliyetleri de lokasyon ve dükkan büyüklüğüne göre farklılık gösteriyor. Ortalama çiğköfteci açmanın maliyeti 5 ile 10 bin TL arasında değişiyor.

Kuru temizlemeci kaça açılır?
Çalışan kadın sayısındaki artış, gelir seviyesinin yükselmesi ve farklı kumaş türlerinin hassas etiket talimatları kuru temizleme pazarında müşteri potansiyelini arrtırmaya devam ediyor. Franchise veren birçok firma var. Ankara merkezli Hoffman Kuru Temizleme bunlardan biri. Ortalam bir şubenin toplam yatırım maliyeti 60 bin euro civarında.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kadriye ozkan beden 7 yıl önce

yufkacı dukkanı açmak için ne meblağa gerekir

Misafir Avatar
1doner 8 yıl önce

1 döner bayilik vermeye başladı. hemen bizimle irtibata geçin. i̇ster hazır döner siparişi verin isterseniz bayimiz olun reklamlarımızla sizi destekleyelim. Franchise kısa süreliğine ücretsizdir. konsept uygulama bedeli m2 başı 2000 tl dir. en iyi döneri siz satın biz size destek olalım.

10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

O PİLAVCI BAYİLİK, SERMAYE VE BAYİLİK ŞARTLARI
Türkiye olarak pilavı seviyoruz ve bu da girişimcilerin gözünden kaçmıyor. O Pilavcı pilavı özel bir...

Haberi Oku