personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Fikri olanlar doğru ve sağlıklı bilgi için nerelere danışmalı?

Sadece bir fikriniz varsa bu yatırımcı için fazla birşey ifade etmez. Fikrinizi asgari düzeyde olsa bile bir ürüne dönüştürülmüş olmanız ve önemli bir problemi çözdüğünüzü göstermeniz gerekiyor. Aslında günümüzde iyi bir fikir yakalamak hiç de zor değil. İyi ingilizceye sahip bir girişimci, internet üzerinden sonsuz kaynağa ulaşabiliyor.

Çok sayıdaoluşmuş tecrübe var ve bu içerikler internetin doğası gereğince serbestçe paylaşılıyor. Türkiye'deki girişimcilerin Etohum, Girişim Fabrikası, TEB Girişim Evi, Türk Telekom Pilot gibi hızlandırıcı programlara kesinlikle katılması öneriliyor.

Bugün itibariyle bir start up'ı başlatmak eskiye göre çok daha uygun maliyetli. En temel kısıtlayıcı faktör ise melek yatırımcıların az olması. Bir melek yatırımcının, 20 - 30 işe yatırım yapması ve bunların yarısının hiçbir yere varamayacağını göze alabilmesi gerekiyor. Diğer taraftan iyi giden diğer yarısından çıkabilecek 3-5 tane star girişim ise melek yatırımcıya çok iyi bir geri dönüş kazandırabilir.

50 yatırımın 10 tanesinin, ya battığı ya da batacak olduğu düşünülüyor. Bunların bir kısmı iyi gidiyor bir kısmı ise oldukça ilerlemiş durumda oluyor. Girişimcinin projesinin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için sürekli olarak melek yatırımcılar tarafından desteklenmesi gerekiyor. Melek yatırımcılar gerçekten güvendikleri girişimlerde kapsamında kötü gidenleri iyileştirmek için sürekli uğraşıyorlar iyi gidenlere ise ekonomik kaynak sağlamaya devam ediyorlar.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

O PİLAVCI BAYİLİK, SERMAYE VE BAYİLİK ŞARTLARI
Türkiye olarak pilavı seviyoruz ve bu da girişimcilerin gözünden kaçmıyor. O Pilavcı pilavı özel bir...

Haberi Oku