personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Emeklilikte yüksek maaş dönemi

Hükümet emekliler konusunda yeni düzenlemeler yapmaya ve bu doğrultuda emeklilerin maaşlarını ve yaşam şartlarını iyileştirmeye devam ediyor. Son olarak üzerinde çalışılan yeni düzenleme ile o emeklilerin daha yüksek maaş alması sağlanacak.

Yeni düzenleme ile bundan böyle tüm gerekli şartları taşıdığı halde emekli olmayıp çalışanlar daha yüksek maaş alacaklar. Hükümet yaptığı yeni düzenlemede kişilerin çalışma hayatında daha fazla süre kalmasını sağlamaya çalışacak. Kısacası söz konusu kurum ve kuruluşta çalışan ve emeklilik şartlarını taşıyan ancak emekli olmayıp çalışmaya devam eden kişiler artık daha yüksek maaş alacaklar.

Kural basit. Çok çalışan daha çok emekli maaşı alacak. Çalışmalar kapsamında 1138 maddelik "Kalkınma Planı"nda "Emekli aylığı hesaplamalarında kullanılan parametreler, kişilerinin çalışma hayatında daha uzun süre kalmasını teşvik edecek şekilde düzenlenecektir" ifadesine yer verildi.

Emekliliği yaş ve süre bakımından hakketiği halde emekli olmayarak çalışmaya devam eden kişiler hem emekli maaşı almayarak hem de prim ödemeye devam ederek sisteme katıkıda bulunacaklar. Yeni "çok çalış daha çok emekli maaşı al" düzeni ile hem devlet hem de emekli kazanacak.personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
22 Ekim 2019 Salı | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Emekliye müjde! Destek primi kalktı
Şubat ayında kesintisiz maaşlarını alamayan emekliler farkları Mart maaşlarında görecek. Böylece Mart...

Haberi Oku