personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Emekli maaşlarına çifte zam

Yeni yılda emeklilerin de yüzü gülecek. Bu aydan geçerli olmak üzere SSK ve Bağ-Kur'dan emekli olan vatandaşların maaşlarına zam yapılacak. Hem de çifte zam.

Yeni yılın ilk ayından itibaren emekli maaşlarına efnlasyon zammı ve seyyanen zam düzenlenecek. Yeni düzenleme kapsamında yüzde 3.86 enflasyon zammı yapılırken 100 TL de seyyanen zam yapılacak.

Seyyanen zamdan toplamda 3 buçuk milyon emekli tekrar yararlanacak ve söz konusu enflasyon ve seyyanen zam bu emekli vatandaşların maaşına yıllık + 2400 TL olarak yansıyacak.

Zamlı maaşlarını sabırsızlıkla bekleyen SSK ve Bağ-Kur Emeklileri 3.86'lık enflasyon zammıyla birlikte seyyanen zammı da bu ayki emekli maaşlarına yansımış olarak maaşlarını çekebilecekler.

Bilindiği üzere hükümet temmuz ayında da emekli maaşları için seyyanen zam çalışması yapmış ve maaşı toplamda 1100 TL'nin altında olan emeklilere + 100 TL ödenmesine karar vermişti. Dolayısıyla son yapılan düzenlemeyle getirilen seyyanen zam bir yıl içinde yapılan 2. seyyanen zam.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Emekliye müjde! Destek primi kalktı
Şubat ayında kesintisiz maaşlarını alamayan emekliler farkları Mart maaşlarında görecek. Böylece Mart...

Haberi Oku