personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
ÜLKER Personel ve İşçi Alımı, İnsan Kaynakları, İş Başvurusu

Yıldız Holding herşeyden önce insan gücüne çok ayrı bir önem vermekte yakaladığı küresel başarının arkasında bu gücün olduğuna inanmaktadır. Dolayısıyla günümüzde yaklaşık olarak tam 41 bin çalışanı olan holding'de personel, işçi ve eleman alımı konusundaki hassasiyet çok önemli bir yere sahiptir.

Hızlı gıda tüketimi alanında üretim yapan ÜLKER de Yıldız Holding bünyesinde bulunan isimlerden biri ve bugün Türkiye'nin en büyük ve en değerli markaları arasında yer alıyor. İnsan Kaynakları çatısı altındaki Yetenek Kazanımı, Ücretlendirme ve Yan Haklar, Öğrenmeve Gelişim, İK Stratejileri ve Organizasyonel Gelişim, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Personel ve İdari İşler departmanları ve İK Direktörleri bütünleşmiş bir şekilde çalışmaktadır. İnsan Kaynakları stratejilerinin çağın gerekliliklerini karşılayacak ve değer üretecek şekilde kurgulanması, buna yönelik uygulamaların gerçekleştirmesi, topluluk bünyesine yayılması ve benimsetilmesi ile değişen ihtiyaçlara bağlı olarak sürekli iyileştirilmesi konularında hep birlikte çalışılmaktadır.

ÜLKER'DE İŞÇİ VE ELEMAN SEÇİMİ NASIL YAPILIYOR?

Şirket bünyesine yapılan eleman alımlarında seçme ve yerleştirmenin önemi büyük ve personel alımları konusunda çeşitli seçme ve yerleştirme süreçleri uygulanıyor. Bu süreçler iş başvurusu yapan ve başvurusu kabul edilen adayların profiline göre de farklılık gösteriyor. Süreçlerde bazı test ve envanter uygulamalarının yanı sıra, işe alım araçlarından bir ya da birkaçı, gerektiği durumlarda ise tümü kullanılıyor. Alanında deneyimli ve yeni mezun adaylarla yapılan yetkinlik bazlı mülakatlar ve vaka çalışmaları da farklılık göstermektedir. Burada amaç pozisyon için gerekli teknik ve davranışsal özellikleri doğru yöntemler kullanarak gözlemlemek ve pozisyonlara en uygun adayları yerleştirmektir.

ÜLKER YENİ MEZUN PERSONEL ALIMI

Personel ihtiyaçları kapsamında deneyimli ve yeni mezun eleman alımı yapılan Ülker'de iki gruba da uygulanan işe alım süreçleri farklılık gösteriyor. Yeni mezun personel alımında uygulanan işe alım aşamaları şu şekilde: Genel Yetenek Testi, İngilizce Testi, Kişilik Envanteri Uygulaması, Yetkinlik bazlı mülakat, Değerlendirme merkezi uygulamaları ve Vaka Çalışmaları.

ÜLKER DENEYİMLİ PERSONEL ALIMI

Yeni mezun personel alımında olduğu gibi deneyimli personel alımlarında da bazı test ve aşamalar mevcut. Bunlar: Kişilik Envanteri Uygulaması, İngilizce Testi, Yetkinlik Bazlı Mülakat ve Vaka Çalışmaları.

ÜLKER MAVİ YAKA - ÜRETİM PERSONELİ ALIMI

Yeni mezun ve deneyimli personel alımı yanında ÜLKER üretim tesislerinde çalıştırmak üzere mavi yaka eleman alımı da yapmaktadır. Mavi yaka eleman alımlarında da uygulanan bir işe alım süreci mevcuttur. Şirket bünyesinde eleman ihityacı varsa şirket ilana çıkmakta ve iş başvurularını kabul ederek değerlendirmektedir. Adaylar yetenek sınavına tabi tutulur ve sonrasın insan kaynakları departmanı ve bölüm yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra işe başlarlar. Otomasyonun yüksek olduğu, teknolojik gelişmelerin yakından izlendiği üretim tesislerinde işe alım sürecinde,  adayların niteliklerinin, yetkinliklerinin, teknik bilgi ve becerilerinin pozisyonla örtüştüğüne emin olmak için gerektiğinde el kol koordinasyon testleri ve işbaşı uygulamaları da yapılmaktadır.

ÜLKER İNSAN KAYNAKLARI İŞ İLANLARI

Yıldız Holding bünyesinde faaliyet gösteren ÜLKER eleman ve işçi ihityacı olduğu zaman çeşitli kaynaklardan iş ilanları yayınlamakta ve bu iş ilanlarına iş başvurularını kabul etmektedir. İnsan kaynakları aranan elemanın hangi niteliklere sahip olması gerektiğini belirlemekte ve bunları iş ilanlarında adaylara iletmektedir. Firmanın iş ilanlarına firmanın web sitesinde insan kaynakları bölümü altında ulaşabilir veye yine internet üzerinde insan kaynakları portallarından da ulaşabilirsiniz.

ÜLKER İŞ BAŞVURUSU

ÜLKER'de çalışmak isteyen ve iş başvurusu yapmak isteyen adaylar firmanın yayınladığı iş ilanlarını takip edebilir kendilerine uygun buldukları iş ilanlarına iş başvurusu yapabilirler. Firma gerek yeni mezun gerekse deneyimli veya mavi yaka - üretim personeli alımı için sürekli olarak iş ilanları yayınlamakta ve gelen başvuruları hızlı bir şekilde değerlendirmektedir. Diğer yandan firma bünyesinde kendilerine uygun bir pozisyon bulamayan adayar gelen iş başvurusu da yapabilirler.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Havva Tayibe Özkeskin 5 yıl önce

fi̇rmanizda i̇ş ariyorum.

firmanızda iş arıyorum.

Misafir Avatar
serkan 7 yıl önce

iş arıyorun firmanızda

04 Aralık 2022 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Mudo Personel ve Eleman Alımı İş İlanları
Mudo'ya personel ve elemanı var mı? Mudo iş ilanlarına nasıl ulaşılır, iş başvurusu nasıl yapılır?

Haberi Oku