personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Oyak Renault Personel ve İşçi Alımı, İş Başvurusu ve Maaşlar

Türkiye'nin otomotiv sektöründe kapsamlı ve dinamik bir ülke olduğu biliniyor. Türkiye'deki otomobil fabrikaları her yıl yüzbinlerce yeni otomobil üreterek hem yurtiçine satış yapıyor hem de yurtdışına ihracat yapıyorlar. Bu çerçevede istihdama da çok büyük katkısı olan otomobil fabrikalarının her yıl yaptığı binlerce kişilik eleman ve işçi alımı çok önemli. Söz konusu otomobil fabrikalarından biri de Oyak Renault'tur. Oyak Renault 1969 yılında Oyak ve Fransız Renault grubu olmak üzere iki tarafında bir araya gelmesiyle kurulmuş olan Oyak Renault otomobil fabrikası Renault marka otomobiller ve mekanik parçaların üretimini yapmakla birlikte diğer yandan bunların yurtdışına ihiracatını gerçekleştiriyor.

Oyak - Renault bütün bu gücünü tabiki çalışanlarına borçlu. Firma bünyesinde çalıştırdığı binlerce elemana her yıl yenilerini eklemek için yeni işçi - personel alımı yapıyor. Peki Oyak - Renault personel ve eleman alımlarında nelere dikkat ediyor. Oyak - Renault iş ilanları nereden takip edilir, iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır, genel iş başvurusu ve engelli personel - işçi alımı varmıdır. Maaşlar ne kadar?

OYAK - RENAULT MAVİ YAKA VE BEYAZ YAKA PERSONEL VE ELEMAN ALIMI

Öncelikle belirmek gerekiyor ki, Oyak Renault otomobil fabrikaları bünyesinde personel alımı mavi yaka ve beyaz personel alımı olmak üzere iki şekilde yapılıyor. Beyaz yaka personel alımlarında gerekli şartları taşıyan adaylar personel alımı için insan kaynakları birimi tarafından mülakat yöntemi olarak değerlendirilir. Adaylar genel özelliklerinin dışında teknik bilgi, dil ve diğer tecrübeler konusunda da değerlendirmeye tabi tutulur ve başarılı olan adaylar oryantasyon programına alınır.

Mavi yaka personel alımında ise uygun görülen adaylar öncelikle yetenek testine alınır ve bu sınavdan sonra aranan özellikler ile örtüşen adaylar iş görüşmesine çağrılarak tekrar değerlendirmeye alınırlar.

OYAK RENALUT İŞ İLANLARI, İŞ BAŞVURU FORMU ve İŞ BAŞVURUSU

Oyak - Renault otomobil fabrikalarında çalışmak isteyen ve personel alımından yararlanmak isteyen adaylar firmanın iş ilanlarına firmanın web sayfası üzerinden ulaşabilecekleri gibi diğer yandan iş ilanları yayınlayan portallar üzerinden de ulaşabilir ve iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirler. Başka bir seçenek ise genel iş başvurusu. Firmanın web sayfası üzerinde insan kaynakları bölümüne gidilerek buradan iş başvuru formu doldurularak genel iş başvurusu yapılabilir.

RENAULT OTOMOBİL FABRİKASI İŞÇİ MAAŞLARI

Oyak Renault otomobil fabrikaları çok büyük bir organizasyon yapısına sahip olduğu için birçok farlı pozisyon bulunmaktadır. Dolayısıyla işçi maaşları 2000 TL'den başlamakta ve pozisyonun önemine göre 7 - 8 bin TL'ye kadar uzanmaktadır. Ancak kısaca asgari işçi maaşı 1650 TL'den başlıyor ve 4 bin TL'ye kadar çıkıyor. Ortalama saat başı ücreti yaklaşık 10 TL'dir.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
emre filiz 5 yıl önce

oyak renault baş vurdum haber bekliyom acil iş arıyom
bende mesleki yeterlilik belgesi seviye 3 otomotiv montajıcısı var
işitme cihaz kularıyom 45 raporum var tesekkür ederim

Avatar
önder 7 yıl önce

sizinle çalişmak istiyorumm.

10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Mudo Personel ve Eleman Alımı İş İlanları
Mudo'ya personel ve elemanı var mı? Mudo iş ilanlarına nasıl ulaşılır, iş başvurusu nasıl yapılır?

Haberi Oku