personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
CarrefourSA personel alımı, 2500 yeni eleman alımı yapacak

Temmuz 2013’te CarrefourSA’daki ortaklığının payını yüzde 52’ye çıkaran ve yönetim hakkını alan Sabancı Grubu, hızlı bir büyüme planı belirledi. 2014’te 100’den fazla mağaza açıldı, yaklaşık 4600 kişilik işe alım yapıldı. 2015’te de 200 yeni mağaza ve 2500 kişilik alım hedefleniyor.  

Büyümeye odaklanan CarrefourSA, 4500’ü mağazalar, 100’ü de genel müdürlük için yaptığı işe alımlarla çalışan sayısını 2014 sonu itibariyle 8200’e çıkardı. CarrefourSA yıllık değerlendirme toplantısında 2014 yılının şirket için sıçrama yılı olduğu 2015 yılının ise vites büyütme dönemi olacağı söylendi.

Perakende alanında faaliyet gösteren bir şirket olan CarrefourSa aslında her iş kolundan personel alımı yapıyor. Satış elemanından kasap ustasına, gıda mühendisinden avukata, depo elemanından finans uzmanına kadar çok farklı uzmanlık alanında eleman alımı yapılıyor. En yoğun işe alımı, asıl büyüme alanı olan mağazacılıkta gerçekleştiriyor. Geçen sene itibarıyla hız kazanan market açılışları bu yıl da devam edecek. Şirketin hedefi 200 yeni mağaza açarak 2500 yeni personel alımı yapmak. Bu durum hem saha operasyonlarında hem de genel merkez bünyesinde yetiştirmek üzere ve deneyimli personel işe alımlarının yoğun olacağı anlamına geliyor. Ağırlıklı saha pozisyonlarında işe alım yapılacak olmakla birlikte genel merkezde de çeşitli pozisyonlarda işe alımlar yapılması öngörülüyor.

En fazla kasap, manav ve şarküteri satış elemanı alımı var
CarrefourSA yetkilileri personel alımlarında en fazla kasap, mava ve şarküteri satış elemanı alımında zorluk çektiklerini bu pozisyonlara eleman bulmakta zorlandıklarını dile getiriyorlar.

Üniversiteliler için part-time personel alımı var mı?
Saha operasyonlarında kasiyerlik, reyon görevlisi gibi pozisyonlarda, genel merkezde ise destek departmanlarında üniversite öğrencisi olan ve yarı zamanlı çalışanlar bulunuyor. Bununla birlikte özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerindeki mağazalar için yaz aylarında yarı-zamanlı/dönemsel çalışma olanağı da var. 
 
CarrefourSA personelinin yan hakları nelerdir?
Yemek, yol parası, özel günlerde hediye çeki, sağlık sigortası, servis, kreş yardımı, market alışverişlerinde personele özel indirim gibi bölüme ve pozisyona göre değişkenlik gösterebilen yan haklar uygulanıyor. 

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
nilay 8 yıl önce

peki asgari ücret 1,300 tl artı yol parasımı yatacak

10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Mudo Personel ve Eleman Alımı İş İlanları
Mudo'ya personel ve elemanı var mı? Mudo iş ilanlarına nasıl ulaşılır, iş başvurusu nasıl yapılır?

Haberi Oku