personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Yemeksepeti 4 Bin Yeni Eleman Alımı Yapacak

Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden biri olan ve yeme içme sektöründe önemli bir yere sahip olan Yemeksepeti yeni istihdam planları kapsamında 4 bin yeni personel alımı yapacak. Diğer yandan yine yeme ve içme sektöründe önemli şirketlerden bir tanesi olan TAB Gıda da önümüzdeki dönem yeni istihdam planları kapsamında yaklaşık 3 bin 500 yeni eleman ve işçi alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Yaklaşık 11.000 Kişilik Yeni Eleman Alımı

Bu yıl en çok istihdam sağlayacak şirketlerden biri de Yemeksepeti. 2021’de ise 4 bin kişilik işe alım gerçekleştirerek yaklaşık 12 bin kişilik bir istihdam rakamına ulaşmayı hedefliyor.

Bu yıl IT departmanlarında 100’e yakın yeni işe alım gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten Yemeksepeti İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı İlke Şentürk Öksüz, şöyle devam ediyor: “Bununla birlikte Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda istihdam anlamında büyüyeceği en önemli sektörlerden birinin lojistik olacağını söyleyebiliriz.

Pandemi ile birlikte online yemek ve market siparişi teslimat modelleri artmaya ve büyümeye devam ederken motorlu kuryelik mesleği de iyi bir kariyer fırsatı olarak görülmeye başlandı. Sektör son yıllarda çok hızlı büyürken bu alanda kalifiye iş gücünün önemi artıyor.”

Yemek sektöründen TAB Gıda da bu yıl 3 bin 500 kişilik yeni istihdam planlıyor. Bünyesinde 30 bin çalışanı bulunan şirket, yeni yatırımlarla büyümeye ve istihdamını artırmaya devam ediyor. TAB Gıda Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok, “Pandemiyle birlikte paket servis, ana satış kanalımız haline geldi. İşe alım planlarımızın başında yeni açılacak restoranlarımız için yönetici adayı ve kurye pozisyonları geliyor” diyor.

Bu yıl 3 bin 500 kişilik istihdam sağlayacak şirketlerden biri de AssisTT. Özellikle yabancı dil bilen müşteri temsilcisi pozisyonu ve teknoloji ekipleri için uzman mühendis alımı yapacaklarını dile getiren AssisTT İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Tüfekçi, “Özgür çalışma modelini de yaygınlaştıracağız. İş hayatına ara veren çağrı merkezi çalışanları, üniversite öğrencileri, ev kadınları ve engelli bireyler başta olmak üzere tüm bireylere istedikleri yerden, kendi belirleyecekleri saat aralığında çalışma olanağı sunacağız” diyor.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
29 Kasım 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yabancıların En Fazla Gayrimenkul Satın Aldığı...
Türkiye'ye yabancı yatırımcı akını devam ederken yatırım oranı da yıldan yıla daha da artıyor....

Haberi Oku