personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Malta vize istiyor mu?

Sicilya'nın güneyinde yere alan Malta özellikle ingilizce öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından sıkça ziyaret edilen ülkelerden bir tanesi. Yaklaşık 400 bin nüfusu bulunan adanın nüfusu yaz aylarında başlayan turist akınıyla birlikte 1 milyona kadar çıkıyor.

Malta'ya Türkiye'den yoğun bir öğrenci akımı var. Bunun sebebi ise ingilizce. Türkiye'den birçok öğrenci Malta'da faaliyet gösteren ingilizce dil okullarına eğitim için geliyor. Diğer yandan ufak tefek iş imkanları da mevcut. Azınlık bir kısım ise başta restoran ve cafe olmak üzere işletmelerde çalışmak için Malta'ya geliyor. Son zamanlarda bahis şirketlerinde de özellikle müşteri hizmetleri pozisyonunda eleman aranması da çalışmak isteyenleri cezbeden noktalardan bir tanesi.

Peki Malta vize uyguluyor mu?
Bu sorunun cevabı evet. Malta Türkiye'ye vize uygulayan bir ülke. Malta'ya gelmek isteyen kişiler gerekli prosedürleri yerine getirerek vize almak zorundalar. Çalışmak için gelenlerin ise Malta'da çalışabilmeleri için Malta çalışma izinine sahip olmaları gerekiyor.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
27 Eylül 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yabancıların En Fazla Gayrimenkul Satın Aldığı...
Türkiye'ye yabancı yatırımcı akını devam ederken yatırım oranı da yıldan yıla daha da artıyor....

Haberi Oku