personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Kredi kartı borç yapılandırma şartları ve detaylar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kart borcunu ödemekte güçlük çekenlere Ziraat Bankasından kredi kullandırılarak kart borçlarının kapatılacağı müjdesini duyurmuştu. Ardından Ziraat Bankası, kredi kartı borçlusuna 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faizle bireysel ihtiyaç kredisi kullandıracağını bildirdi.

KREDİ KARTI BORÇ YAPILANDIRMASI İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR


Ziraat Bankası, kredi kartı borçlarına karşılık ihtiyaç kredisi vermek için başvuruları almaya başladı. Peki kimler, nasıl başvuru yapacak? İşte Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi almak için bilinmesi gerekenler...

Kredi kartı borcu olan vatandaşlar, bu borcunu kapatmak için Ziraat Bankası'ndan "birleştiren ihtiyaç kredisi" alacak.

Uygulamadan yararlanmak isteyenler, kimlik belgesi ve gelirlerini gösteren belgeyle Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapacak.

Ziraat Bankası'nın kredi kartı borcuna karşılık vereceği bireysel kredinin şartları da belli olmaya başladı.Bireysel kredinin en önemli şartı, kredi kartı müşterisi olunan banka tarafından takibe alınmamış olmak. Borçlunun gelirinin yetersiz bulunması halinde kefil de istenebiliyor.

Başvuru sırasında toplam kredi kartı borcu dikkate alınıyor. Toplam borç, belgelenen aylık gelire göre değerlendiriliyor.

Düzenli ve sürekli olduğu belgelenen aylık gelirin en fazla yarısını verilecek kredinin taksitine ayıracak bir işlem yapılıyor. Örneğin 3 bin lira aylık geliri olan kredi kartı borçlusunun taksiti en fazla 1500 lira olarak belirleniyor.

Sağlanan kredinin vadesi de borçlunun gelirine göre 24 veya 60 ay olarak belirleniyor. Kredi kartı borçlarında asgari ödemeyi yapmış olma ya da asgari ödeme yapılmamışsa bile takibe düşmemiş olma şartı aranıyor. Kredi kartını kullandığı bankayla kart borçları için yapılandırma anlaşması imzalamış vatandaşların kredi talebi de karşılanmıyor. Ziraat Bankası borçlu kartların iptal edilmesini istiyor.

Ancak uygun şartları taşıyanlara borcun kapatılmasıyla birlikte yeni kredi kartı da verilebiliyor.Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1,10, 60 aya kadar yüzde 1,20 olacak. 31 Aralık 2018'e kadar olan kredi kartı ve nakit avans borçları yapılandırılacak. 

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
04 Ekim 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yabancıların En Fazla Gayrimenkul Satın Aldığı...
Türkiye'ye yabancı yatırımcı akını devam ederken yatırım oranı da yıldan yıla daha da artıyor....

Haberi Oku