personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Japonya Türkiye'den Yurtdışı İşçi Alımı Yapacak

Son dönemde yurtdışında Türkiye'ye ilişkin gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Japonya bundan uzun bir süre önce Türkiye'den Türk işçi ve eleman alımını aldığı karar ile durdurdmuş ve uzun bir süre Türkiye'den yurtdışı Türk işçi alımı gerçekleştirmemişti. Kısacası Türkiye, Japonya'nın işçi kabul edilmeyecek ülkeler listesinde yer alıyordu. Fakat Japonya son olarak aldığı bir karar ile Türkiye'yi bu listeden çıkardı.

Türk İşçi Japonya'da Çalışma İmkanına Kavuşuyor

Uzun bir süre önce Türkiye'yi işçi kabul edilmeyecek ülkeler listesine alan ve Türkiye'den yurtdışı Türk işçi kabul etmeyen Japonya ani bir kararla Türkiye'yi işçi kabul edilmeyecek ülkeler listesinden çıkardı. Buna göre Japonya 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe giren yeni yasa ile artık Türkiye'den yurtdışı Türk işçi alımı yapılmasına izin veriyor. Söz konusu karar yine 1 Nisan 2019 tarihinde yürürlüğe giren yabancı vatandaşların oturma izinlerini düzenleyen kanun kapsamında uygulamaya konuldu.

Japonya'ya 350 Bin Yurtdışı İşçi Alınacak

Yurtdışı işçi alımına son dönemde daha sıcak bakmaya başlayan Japonya önümüzdeki dönemde 350 bin yeni yurtdışı işçi ve yurtdışı eleman alımı gerçekleştirmeyi planlıyor. Türkiye'nin işçi kabul edilmeyecek ülkeler listesinden çıkarılması yurtdışında çalışmak isteyen, yurtdışı iş imkanlarını ve yurtdışı iş olanaklarını değerlendirmek isteyenler için de Japonya'da iş fırsatları sunacak.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
27 Eylül 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yabancıların En Fazla Gayrimenkul Satın Aldığı...
Türkiye'ye yabancı yatırımcı akını devam ederken yatırım oranı da yıldan yıla daha da artıyor....

Haberi Oku