personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Darbe girişimi sonrası borsada son durum

15 Temmuz 2016 Cuma günü yapılan gerçekleştirilen kanlı darbe girişimiyle birlikte ülkede tüm diğer endişelerin yanında ekonomik endişelerde gündeme gelmişti. Bankacılık sisteminin işleyişinin aksaması, borsanın kapatılması ve dövizin yükselişiyle Türk lirasının çokça değer kaybedeceği en fazla konuşulan ve endişe duyulan konuların başında geliyordı. Borsa 82 bin puandan 70 bin puanlara kadar geriledi. Yabancı yatırımcının güveni birkaç günlüğüne de olsa sarsıldı. Peki ama şu an ekonomik cephede son durum ne? Borsa, döviz ve altın ne durumda?

BORSADA TOPARLANMA BAŞLADI
Olaylar sonrasında yabancı yatırımcı güveninin sarsılmasından dolayı BİST 100'de satışlar kısa süre içerisinde hızlanarak BİST 100'ün 82 binden 79 bine kadar düşmesine sebep oldu. En büyük kaybı ise başta bankacılık hisseleri olmak üzere BİST 100'ün lokomotif şirketleri yaşadı. Ancak BORSA'da çöküş endişelerine sebep olan düşüşün ardından toparlanma yeniden başladı. Bugün itibariyle 75.800 puan civarında seyreden borsada toparlanma ve yükselişin devam edeceği uzmanlardan gelen yorumlar arasında yer alıyor. Toparlanma sürecinde özellikle bankacılık hisselerinin iyi bir performans gösterdiği gözlerden kaçmadı...

DOLAR VE EURO'DA SON DURUM
Dövizde çok fazla yükselişin geleceği endişesi uyandıran darbe girişimi olayları sırasında dolar ve euro'da sınırlı bir sıçrama olmuş ardından her ikisi de geri çekilmişti. Olaylar sonrasında 3,08'e kadar çıkan dolar seyrini 3 civarına diğer yanda ise 3,40'a kadar çıkan euro seyrini 3,35 civarında devam ettiriyor. Uzmanlar doların 3 TL'nin altına ineceği konusunda hemfikirler.

ALTIN FİYATLARI NE DURUMDA?
Olaylar sonrasında doların da yükselmesi ile birlikte altın fiyatları 130 TL'yi aşmıştı. Güvenli limana olan ilgi kısa süreli artınca altın fiyatları da kısa süreli bir yükselişe sahne oldu ancak sonrasında 125 TL'ye kadar düşüş yaşandı. Bugün itibariyle altının gram fiyatı 130 TL civarından işlem görüyor. Uzmanlar önümüzdeki günlerde doların biraz daha aşağılara çekilmesiyle birlikte altında gram fiyatlarının da bir miktar aşağı çekileceğini dile getiriyorlar.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yabancıların En Fazla Gayrimenkul Satın Aldığı...
Türkiye'ye yabancı yatırımcı akını devam ederken yatırım oranı da yıldan yıla daha da artıyor....

Haberi Oku