personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Bursa'da Emlak Fiyatlarının Yükseldiği İlçeler

Bursa da yabancıya satışın ön planda olduğu ve yabancı yatırımcının da tercih ettiği şehirler arasında bulunuyor. Bursa'da özellikle bazı bölgelerde emlak fiyatları gelen taleple yükselmeye devam ederken, Mustafakemalpaşa ve Karacabey emlak fiyatlarının en fazla yükseldiği ilçeler olarak öne çıkıyor.Gelişmiş sanayisi ve ulaşım kolaylığı nedeniyle uzun yıllardır göç alan Bursa, yabancı yatırımcıların da tercih ettiği şehirlerin başında geliyor. Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa verilerine göre Bursa‘da konut fiyatları son dört yılda ortalama yüzde 72, son bir yılda ise yüzde 16 oranında artış gös-termiş bulunuyor. Ortalama konut fiyatı 248 bin. Ortalama konut metrekare satış fiyatının bin 885 TL olduğu Bursa’da ortalama konut fiyatı 248 bin 820 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 18 yıl. Bölge bazında değer değişimleri incelendiğinde Bursa’da son bir yılda en fazla değer artışının yüzde 33 ile Mustafakemalpaşa ve Karacabey’de olduğu görülüyor.

Fiyatların En Çok Arttığı İlçeler Mustafakemalpaşa ve Karacabey

Endeksa verilerine göre ortalama değerlerle Mustafakemalpaşa’da konut metrekare satış fiyatı bin 311 TL, Karacabey’de ise bin 465 TL. Mustafakemalpaşa ve Karacabey’den sonra konut fiyatlarında en fazla artış görülen ilçeler sırasıyla yüzde 26 ile Yenişehir, yüzde 25 ile İnegöl, yüzde 20 ile Kestel, yüzde 18 ile Gemlik, yüzde 16 ile Nilüfer ve Gürsu, yüzde 15 ile İznik ve yüzde 14 ile Mudanya.

Nilüfer‘de son dört yıllık artış yüzde 89, Mudanya‘da yüzde 120. Bursa’da konut fiyatlarının en yüksek olduğu ilçeler Nilüfer, Mudanya ve Osmangazi. Nilüfer’de konut fiyatları son dört yılda yüzde 89 artış göstermiş durumda. İlçede ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 162 TL, ortalama konut fiyatı 298 bin 356 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 19 yıl. Mudanya’da konut fiyatları son dört yılda yüzde 120 artış göstermiş bulunuyor. İlçede ortalama değerlerle konut metrekare satış fiyatı 2 bin 120 TL, konut fiyatı 286 bin 200 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 21 yıl.

Osmangazi’de ise konut fiyatları son dört yılda yüzde 87 arttı. İlçede ortalama konut metrekare satış fiyatı bin 742 TL, ortalama konut fiyatı 222 bin 976 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 20 yıl. Endeksa verilerine göre Bursa’da arsalar da son dört yılda ortalama yüzde 62 düzeyinde değer kazandı. Açıklanan verilere göre arsa fiyatlarının en fazla artış gösterdiği ilçeler Mustafakemalpaşa, İznik, Orhangazi, Mudanya, İnegöl ve Osmangazi.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
27 Eylül 2023 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Yabancıların En Fazla Gayrimenkul Satın Aldığı...
Türkiye'ye yabancı yatırımcı akını devam ederken yatırım oranı da yıldan yıla daha da artıyor....

Haberi Oku