personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Şubat 2016 öğretmen atama sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı Şubat 2016 öğretmene atamaları belli oldu. Yeni yapılan atamalar ile birlikte 30 bin öğretmen daha eğitim hayatına katıldı. Öğretmen atamalarının sonucunu merakla bekleyen adaylar için meraklı bekleyiş sona erdi.

Elektronik ortamda yapılan atama sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan öğretmen atamasını başlatmak için sayı söylemesi istendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5, 7, 1, 4, 3, 9,3, 2  sayılarını söyleyerek atama butonuna bastı. Elektronik ortamda yapılan öğretmen atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın http://ikgm.meb.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebilir. 

30 bin yeni öğretmenin ataması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Naci Ağbal'ın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Öğretmen adayları atama için başvurularını 2 ve 8 Şubat tarihleri arasında yapmışlardı. 30 bin kişilik yeni öğretmen ataması için yaklaşık 120 bin öğretmen adayı başvuruda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre en fazla atama başvurusu sanat tarihi alanında yapıldı. Sanat tarihi öğretmenliği için 3 kişilik kadroya 137 öğretmen adayı başvuru yaptı. Atamalar için KPSS'den 50 puan barajı koyulmuştu.

Personel5.com olarak göreve yeni başlayacak öğretmenlerimize eğitim hayatında başarılar ve iyi çalışmalar diliyoruz.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
14 Kasım 2018 Çarşamba | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Belediyeden mesleki rehberlik ve kariyer günleri
Küçükçekmece Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri’nin üçüncüsü,...

Haberi Oku