personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Meslek Hastalıkları Uzmanlığı'nda Yeni Dönem

THSK Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı toplantıda yaptığı konuşmada, bu çalışmanın hem ortaklar arasındaki hem de ülkeler arasındaki birliğini geliştireceğini belirterek, şöyle devam etti:

"Artık dünyada x ülkesinin yapmış olduğu bir çalışma y ülkesinde de ortak olarak götürülebiliyor. Biz yavaş yavaş iyi uygulamaları daha da nasıl iyi yapabiliriz diye bakıyoruz. Sırf bu konu spesifik olarak meslek hastalıklarının alanına girmekle beraber tamamen çalışan sağlığını daha da nasıl artırabiliriz, bunu anlatıyor. Çünkü biz meslek hastalıklarının uzmanlık alanına bilimsel olarak destek olsak da diğer taraftan çalışan sağlığını daha sistematik ele almış olacağız. Çünkü dünya üzerinde şu anda bakıyorsunuz çalışan sağlığı kelimesi geçtiği zaman özel sektör olarak algılanıyor. Ancak çalışan sağlığı avantajlı ve dezavantajlı grupları kapsıyor. Biz bunları değerlendireceğiz. Bu projemiz, Avrupa Komisyonundan onay aldı. En iyi projeler içerisinde de 20'inci sırada yer aldı. Ülkemizden göndermiş olduğumuz, destek almaya hak kazanan tek proje."

"İş sağlığı çalışmalarında bilimsel kapasite yükselecek"

Proje kapsamında, iş sağlığı alanında uzmanlığın ve mükemmelliğin artırılması, THSK'nun bilimsel kapasitesinin yükseltilmesi hedefleniyor.

THSK'nın iş sağlığı alanındaki sistem ve becerilerin iyileştirilmesi, iş sağlığı konusundaki çalışmalarının niteliğinin yükseltilmesi ve iş sağlığı araştırmalarında konulan teşhislerin sayısının artırılması amaçlanan proje Aralık 2018'de sonlanacak. Hollanda'dan VUMC Üniversitesi ve Belçika'dan Gent Üniversitesinin ortak olarak katıldığı proje, Hollanda'nın inovasyon alanında hizmet veren TNO Bilimsel Araştırmalar Kurumu tarafından desteklenecek.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Devletten Burs Almak İçin Burs Veren Kamu Kurum...
Devlet adına faaliyet gösteren farklı kamu kurumları çeşitli burslar sağlıyorlar. Peki burs alınabilecek...

Haberi Oku