personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Halkbank personel alımı, şartlar neler, başvuru nasıl yapılacak

Halkbank Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Halkbank'ın 2018 yılında da bankacılık personel alımına devam edeceği duyuruldu. Halkbank Genel Müdürü Arslan yeni dönemde yani 2018'de yeni bankacılık personeli alımı yapılacağını ve 1300 kişilik personel alımı yapılacağını söyledi. 

Halkbank için yenilenme yılı olduğunu dile getiren Genel Müdür Osman Arslan, "2018'de organizasyon yapımızı daha da güçlendireceğiz. İlk etapta bin 300 gencimizi daha Halkbank ailesine kazandıracağız" dedi..

Bankada iş sahibi olmak ve bankada alımlarını değerlendirmek isteyen adaylar için konuya ilişkin detaylar şöyle:

Halkbank personel alımına başvuru şartları neler?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
Kamu haklarından mahrum bulunmamak gerekmektedir.
Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak gerekmektedir.

Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak.
Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.
Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak.
Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, tam teşekküllü bir sağlık kurumundan alınacak raporla belgelemek gerekiyor.

Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak şartlarının tamamının sağlanması gerekmektedir.

personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Denizbank yeni personel alımı
Türkiye'de faaliyet gösteren ve önde gelen bankalardan biri olan Denizbank personel alımı yapıyor....

Haberi Oku