personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Finansbank Personel Alımı, İş Başvurusu, Sınav ve Mülakatlar

Finansbank'a nasıl iş başvurusu yapılır? | İş başvurularına www.finansbank.com.tr adresinde İnsan Kaynakları sayfamızdan "İş ilanları ve başvuru" bölümünden ulaşabilirsiniz. Mevcut ilanlara başvurabileceğiniz gibi, başvurabileceğiniz uygun bir pozisyon mevcut değil ise genel başvuru da yapabilirsiniz.

Finansbank personel alımı ne zaman yapılıyor? | Yapılan planlama doğrultusunda yılın farklı dönemlerinde toplu alımlar yapılmaktadır. Diğer taraftan, ihtiyaçlar doğrultusunda yıl içerisinde münferit alımlar da gerçekleştirilmektedir. İlanlarımızı internet sitemiz ve gazetelerin insan kaynakları eklerinden takip edebilirsiniz.

Hangi bölüm mezunları personel alımından yararlanabilir? | Belirli birimler ve pozisyonlarda bölüm tercihi yapılmakla birlikte, genel olarak bölüm tercihimiz bulunmamaktadır. İşe alımı yapılan çalışanlarımıza iş alanları doğrultusunda eğitimler verilmektedir.

Finansbank sınav ve mülakat süreci nasıl işliyor? | Giriş pozisyonlarına yönelik yapılan alımlarda farklılık gösteren genel yetenek sınavları, yabancı dil sınavları ve yetkinlik envanteri uygulanmaktadır. Sınavda başarılı olan adaylarımızla grup mülakatlar ve/veya birebir mülakatlar gerçekleştirilmektedir. Deneyimli pozisyonlarda ise kişilik envanteri uygulanmakta, ardından İnsan Kaynakları ve ilgili iş kolu ile birebir veya panel mülakatlar gerçekleştirilmektedir.

İş başvurularına geri dönüşler nasıl yapılıyor? | "Genel Başvuru" ilanına başvurduğunuzda; özgeçmişinizin tarafımıza ulaşmış olduğuna dair bilgi e-postası gönderilmektedir. Oluşacak banka ihtiyaçları doğrultusunda özgeçmişiniz genel veritabanında saklanmaktadır. Yayınlanmış olan ilanlar aracılığı ile yapmış olduğunuz iş başvurunuzun, pozisyona yönelik uygun yetkinlikler doğrultusunda değerlendirilmesinin ardından başvurunuz ile ilgili olumlu veya olumsuz geri dönüşler online olarak yapılmaktadır.

Mülakata katılma süresi nedir? | Mülakatı olumlu sonuçlanmış ancak değerlendirilemeyen adaylar en fazla 3 ay boyunca olumlu aday havuzunda tutulmaktadır. 3 ayın sonunda değerlendirilemeyen adaylar farklı ilanlarımıza başvuruda bulunabilmektedir. Aday havuzunda yer alan adaylar başvurulan pozisyon veya ilgili pozisyonlarda ihtiyaç ve alım olması durumunda değerlendirmeye alınmaktadır.

Lise mezunu personel alımı var mı? | Direkt Satış ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlarına lise mezunu alımı gerçekleştirmekteyiz.

Askerlik öncesi iş başvurusu yapılabilir mi? | Giriş pozisyonundaki işe alımlarımızda askerlik görevini tamamlamış olma şartı aranmakla birlikte, adayların ilana başvurdukları tarih itibariyle en az 2 yıl tecilli olması da yeterlidir.

Engelli personel alımı var mı? | Engelli adayların alımı için İŞKUR ile bağlantılı projeler bulunmaktadır. Münferit gelen basvurular, adayın uzmanlık alanına göre Insan Kaynakları Stratejik Planlana, İşe Alım ve Kariyer Yönetimi Birimi'ne yönlendirilebilir. Adayın engelli personel kapsamında işe alınabılmesi için İŞKUR'a kayıtlı olması gereklidir.

Stajyer alımı var mı, ne zaman? | Yaz dönemi için Genel Müdürlük ve şubelerimize yönelik staj programları uygulanmaktadır. Her yıl Nisan ayında www.finansbank.com.tr adresinde yayınlanan stajyer ilanı ile başvurular toplanır. Haziran-Eylül döneminde minimum 1 ay, maksimum 2 ay olarak staj yapılabilmektedir. 
personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
10 Aralık 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Halkbank personel alımı, şartlar neler, başvuru...
Halkbank bankacılık personel ve eleman alımlarına devam ediyor. 2017 yılında personel alımına devam eden...

Haberi Oku