personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2016 uzman erbaş - personel alımına ilişkin ilanını yayınladı. Buna göre ilana ilişkin bilgiler kılavuzda yer alıyor. Uzman erbaş personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar 22 ve 26 şubat 2016 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. Uzman erbaş olmaya hak kazanan adaylar ile ilk olarak 3 yıllık sözleşme yapılacak. Diğer yandan uzman erbaş alımına 01 Ocak 1991 ve daha sonrasında doğanlar başvuruda bulunabilirler.

Peki uzman erbaş personel alımı kapsamında hangi sınıflara alım yapılacak?
1. Topçu 2. Motorcu 3. Kurbağa Adam 3. Sürdürmen 4. İkmal

2016 Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımında aranan başvuru şartları ise şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
26 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).
Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

Lise mezuniyet bölümü, belirlenen lise bölümleri arasında olmayıp önlisans veya lisans bölümleri arasında bulunan ya da önlisans veya lisans mezuniyet bölümü, önlisans veya lisans mezuniyet bölümleri arasında olmayıp lise mezuniyet bölümünde yer alan adayların başvuruları da kabul edilecektir.


Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımına başvuru nasıl yapılacak?
Söz konusu uzman erbaş alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar www.sgk.tsk.tr internet adresini kullanacaklar ve burada başvuruya ilişkin gerekli bilgileri doldurduktan sonra başvurularını tamamlayacaklar. Doğru olmayan bilgilerden dolayı doğabilecek olan sorunlarda tamamen adaylar sorumlu olacak.
personel5.com'u takip et!
twitter
facebook
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
01 Ekim 2023 Pazar | PERSONEL5.COM, Sözleşmeli Personel Alımları, İşçi Alımları, Eleman Alımları, Ne zaman, Nasıl, Nereye, İş Başvurusu, İş Başvuru Şartları, Memurlar, Memur Haber, Kariyer.net, Yenibiriş.com, Son Dakika Haber, Memurlar İlan, İş İlanları Bürosu, Posta İlan, Sabah İlan, Sarı Sayfalar, Maaşlar Ne Kadar, Ücret, İş Başvuru Formu, Gazete İlanları, İş İlanları Ajansı, İşçi Alımı Yapacak Mı

Genelkurmay Başkanlığı 10 silahlı kuvvetler...

Haberi Oku